5 серйозних помилок, які заважають авторам робити якісний контент
Примітка редактора. Це гостьова стаття Джедди Кейн (Jedda Cain), яка працює штатним блогером.
Будь-який автор засмучується, коли його контент щоразу відкидають або, навіть гірше, коли він не досягає своєї мети. Можливо, до такого результату призводять помилки, яких ви припускаєтеся під час написання контенту.
Головна мета створення контенту — залучити якомога більше читачів і знизити відсоток «непотрібних переглядів», оскільки читачі, зацікавлені контентом, прочитають його. Усі ми припускаємося помилок, проте це не повинно зупиняти нас на шляху до досягнення поставленої мети.
Якщо бажаєте перетворити звичайну «писанину» на шедевр, припиніть припускатися описаних нижче поширених помилок:
#1.Незнання цільової аудиторії
Існує велика різниця між книжкою з виховання малюків і підручником із квантової фізики для студентів вищих навчальних закладів. Під час написання кожної з них автори беруть до уваги цільову аудиторію, на яку ці роботи розраховані.
Як зазначає Ніл Пейтел , «Для написання відмінних текстів автору потрібен свідомий зв’язок із читачами». Тому не можна створити відмінний контент, якщо не знати цільової аудиторії, на яку він розрахований. Без чіткого знання світогляду та складу мислення своєї аудиторії не вдасться написати захопливий пост або цікаву статтю.
Перш ніж починати писати статтю, проведіть ретельне дослідження своєї цільової аудиторії. Дізнайтеся про їхні наболілі питання або проблеми та з’ясуйте, чого вони шукають. Таким чином ваш контент буде більш адресним і кориснішим для читачів.
#2. Використання непривабливих заголовків
«Що в імені твоєму?» — ця відома цитата з поеми Шекспіра може бути доречною в інших контекстах, але не дуже підходить, коли йдеться про створення контенту. Якщо бажаєте, щоб ваш контент досяг цільової аудиторії, потрібно створювати цікаві заголовки, які привертають увагу.
У Copyblogger провели дослідження, яке виявило, що в середньому вісім із десяти людей читають заголовок і миттєво закривають сторінку. Нецікаві заголовки знижують видимість вашого контенту.Аби осягнути важливість заголовків, подивіться на цифри, наведені нижче. Щодня створюється:
- 2 мільйони постів у блогах;
- 864 тисячі годин відео;
- 294 мільярди електронних листів.
Серед усього цього контенту, доступного в Інтернеті, чому читач має відкрити саме ваш? У сучасному світі з дуже стрімким ритмом життя люди не мають вільної хвилини, тому у вас є лічені секунди, щоб привернути увагу читачів.
Сервіс Buzzfeed відомий тим, що допомагає створювати цікаві, захопливі заголовки. Ось кілька прикладів:
Джерело: Buzzfeed
Беріть із них приклад і дізнайтеся, як виглядають заголовки, які привертають увагу.
#3. Публікування контенту без редакторських і коректорських правок
Спитайте кого завгодно, чи погодилися б вони заплатити компанії за статті, які не пройшли редакторської перевірки. Відповідь буде негативною. Припускатися граматичних помилок — це звичайне явище, але публікувати статтю, яка їх містить — це помилка, якої не слід припускатися ніколи. Граматичні помилки можуть зруйнувати ваш контент або навіть цілу маркетингову стратегію.
- Згідно дослідження , 59 % людей вважають за краще не використовувати продукти або послуги компанії, на сайті якої містяться граматичні або орфографічні помилки.
- Дослідження проведене Університетом Клемсона виявило, що якісніший текст збільшує вірогідність того, що автора буде визнано таким, що заслуговує на довіру.
- Як зазначає інтернет-підприємець Чарльз Данкомб , орфографічна помилка може спричинити падіння онлайн-продажів до 50 %.
Цілком очевидно, наскільки сильно можуть впливати граматичні помилки на ваш контент і знижувати вірогідність досягнення маркетингових цілей.
Тому перевіряйте статтю кілька разів, перш ніж опублікувати її в Інтернеті.
#4. Непроведення детального дослідження
Головна мета контенту полягає в тому, аби він був корисний читачам. Сем Баррос (Sam Barros), автор статей у респектабельній компанії, яка спеціалізується на написанні академічних текстів, зазначає: «Дослідження має першорядне значення, на підставі якого визначається якість статті».
Навіть у якісному контенті читачам усе одно може бракувати інформації, якщо автор не проведе дослідження.
Чому дослідження є важливим?
- Воно додає контенту credibility достовірності.
- Воно може допомогти включити в статтю статистичні докази, які переконають читачів вірити вашій аргументації.
- Воно допоможе вам визначити yмету та знайти найкращий шлях її досягнення.
Можна бути експертом в якійсь темі, але це все одно не позбавляє необхідності проводити дослідження. Розгорнуте дослідження суттєвим чином відрізняє погану статтю від доброї. Стаття справить на читачів більше враження, якщо вони знайдуть у ній детальну інформацію, дані та докази, які нададуть їм можливість зробити інформований вибір.
#5. Створення контенту без урахування середовища
Чи напишете ви пост на 1000 слів для Facebook? Звичайно ж, ні.
Завжди важливо розуміти, який стиль письма є доречним для того чи іншого середовища. Потрібно робити необхідні поправки та доповнення, аби контент підходив до середовища, в якому його буде опубліковано.
Існують різні типи контенту: блоги, статті, контент для соціальних мереж, відео, інфографіка тощо. Залежно від аудиторії та переслідуваних цілей деякі з них ефективніші за інші. У наведеному нижче інфографіку наведено огляд різних типів матеріалів:
Джерело: Content Marketing Institute
Використання недоречного стилю та формату під час написання контенту може знизити його вплив та ефективність. Отже, перед тим як починати писати, потрібно дізнатись про тип матеріалу та середовище, в якому його буде поширено.
Тримайте ці поради в голові під час створення контенту та неодмінно побачите, як він досягатиме поставленої мети.
Джедда Кейн — професійний блогер, автор сотень блогів та іншого маркетингового контенту для кількох респектабельних компаній. Наразі вона пише статті для ресурсу Essay Assignment Help. У вільний час любить куховарити й читати романи.